Share
Goto down
Vedlejší administrátor
Vedlejší administrátor
Počet příspěvků : 352
Datum registrace : 12. 11. 17

Profil postavy
Hlavní postava: Hyde/Lawless
Postavení ve smečce: Alfa
Zobrazit informace o autorovi

[Miniakce - Zeiss] Smečkový trénink

za Fri Jan 19, 2018 3:10 pm
SMEČKOVÝ TRÉNINK

O co jde? Velether se rozhodl, že podnikne svůj první větší krůček v roli Alfy a dopomůže vlkům, aby nevyšli ze cviku. Všichni vlci budou svoláni ke Krvavému jezeru, kde budou dostávat úkoly, aby se otestovaly jejich jednotlivé dovednosti. Po zadání úkolu bude mít vlk dva dny na to, aby napsal, jak úkol plní, pokud nestihne napsat, je to jeho problém, však nic mu nebrání účasnit se úkolu dalšího. Každý úkol se bude hodnotit zvlášť, vždy pod příspěvkem bude ohodnocen mezi 1% až 5% procenty, dle délky příspěvku, splnění zadání a kvality příspěvku. Bude osm úkolů, od každé dovednosti dva, celkem bude moci získat vlk až 40% a minimálně 8%, účastní-li se všech úkolů. Kdo zároveň bude pilný a aktivní, na konci získá ještě nějakou dobnost.

V každém kole má vlk právo napsat jen jeden příspěvek o tom, jak úkol plní. Ten také označí zvýrazněným 'úkol č.X', ostatní příspěvky, kupříkladu jak se baví s ostatními vlky, se počítat nebudou. Zároveň mohou vaši vlci trénovat jinde na příběhu či SH, ale samotné přspěvky z této miniakce nemůžete zapsat jako tréninky.

Akce by výhledově měla trvat přibližně 20 dní, déle jí protahovat nehodlám, na každý úkol, jak už padlo výše je určitý čas a opozdilci budou přeskakováni, aby měla tato lehce netradiční smečková miniakce rychlejší spád. Pokud zároveň něčemu nerozumíte, napiště mi do soukromých zpráv, nebo je zde pravděpodobnost, že se chytnete během akce samotné.

Učastnit se můžete pouze s vlky, co už jsou v Zeiss, jedno na jakém postu. Pokud si věříte, samozřejmě se můžete zúčastnit s více vlky.

VELETHER > KRVAVÉ JEZERO
Velether seděl u jezera, jehož voda nesla barvu Zeissany prolité krve. Neklidně pohodil dračím ocasem ze strany na stranu a odfrkl si. Nelíbilo se mu, že se stal Alfou a neznal své vlky. Ano, Naiome je znala důvěrně, však i on plánoval nějak ukázat své místo v Zeiss a také prokázat to, že si jej zaslouží. Zároveň i vidět, co jsou zdejší Temní zač. Vždy se hodilo znát kvality jednotlivých vlků, aby jeden věděl, jak s nimi nakládat. Proto se Velether rozhodl pro něco, co se mu zdálo nejadekvátnější krok - velký smečkový trénink. Nejenže by tak upevnil vztahy mezi smeččany samotnými a lépe poznal jejich kvality a nedostatky, zároveň to byla možnost pro smečku posílit jako celek.
Vstal ze svého místa a vyskočil na nedaleký vyvýšený kámen. Poté zaklonil hlavu a zvučně, dominantně zavyl. Byl to zvuk Alfy svolávající smečku, jak jinak. Následně se usadil a chladnýma, krvavě rudýma očima pročesával okolí, vyčkávajíc. Byl zvědavý, kolika vlkům bude zato stát se dostavit a kdo se na celou věc vybodne. Už to mohlo svědčit o povaze jednotlivých vlků, že. Mezitím mu trnitý ocas nedočkavě bušil do kamene.
/Čas přijít se svým vlkem máte do nedělního večera./
Počet příspěvků : 4604
Datum registrace : 11. 05. 17

Profil postavy
Hlavní postava: Niru❤
Postavení ve smečce: Delta

Re: [Miniakce - Zeiss] Smečkový trénink

za Sat Jan 20, 2018 6:31 am
--> Krvavé jezero
Probudila jsem se a rozhlédla jsem se kolem. Drak ví, kdy jsem se tu dostala a kdy jsem vlastně vůbec usnula. Lúthien nikde nebyl. Chtěla jsem ho jít hledat, ale v tom mi v oušku zazněl vyjicí hlas. Svolával smečku. Jenže nepatřil Naiome a popřípadně ani Stellar. Nedokázala jsem jej zařadit a to se mi nelíbilo. Vyběhla jsem z místa na kterém jsem zrovna stála. Místo odkuď onen vlk zavyl, jsem důvěrně znala. Krvavé jezero. Prolitá krev temnými. Pohlédla jsem na vlka, jenž svolával vlky. Vždyť to je nedávno nová Kappa. Nebo jsem snad o něco přišla a je  tom něco víc? Pomyslela jsem si. A tušila jsem, že jako snad téměř každý Zeissan umí číst myšlenky, tak jsem tak trošku doufala, že mi osvětlí situaci, až si mojí myšlenky všimne.
Počet příspěvků : 206
Datum registrace : 10. 02. 17

Profil postavy
Hlavní postava: Yllin
Postavení ve smečce: Kappa

za Sat Jan 20, 2018 11:25 am
--- krvavé jazero
Dlhým krokom som sa blížila smerom ku Krvavému Jazeru. Mojt celkom veľké telo sa pohybovalo celkom pokojne. Švihla som chvostom, ked som uzrela vysokého vlka, bola som poučená že je Alfa, moja nová Alfa a ja som ho rešpektovala ako Naiome. ,,Som tu, moja Alfa."povedala som na pozdrav a usadila som sa kdesi vedla akéhosi šutra...
//: Môžem sa účastniť so Saurom, ktorý má v pláne pridať sa k zeiss?
///Ano, může, však bude s ním zacházeno jako s Omegou (jelikož není jisté jaký post ve smečce získá) a pokud se do smečky nedostane, či se rozhodne odejít, nezíská žádnou odměnu. - Man'yak/Velether
Počet příspěvků : 201
Datum registrace : 20. 12. 17

Profil postavy

za Sat Jan 20, 2018 7:35 pm
--Krvavé jazero
Krok nasledoval krok a ja som sa vybral smerom odkial nasledoval jeho hlas. Neviem prečo, by som chodil tam kam chcú iný ale klusal som smerom tam kde sa ozýval hlas mohutného vlka. Pozeral som sa po osadenstve, ked som ta dorazil. Medzi týmito vlkmi som bol chvost. Tak som sa usadil na uplny kraj spoločnosti.
Vedlejší administrátor
Vedlejší administrátor

Profil postavy

za Sun Jan 21, 2018 2:54 pm
KRVAVÉ JEZERO (MAN'YAK)
Malý, rudý vlk zaslechl zavytí. Bylo mu povědomé a svolávalo vlky - přirozeně pochopil, že se pokud s nejednalo o Naiome, muselo se jednat o jejího druha, Velethera. Zvedl se, oklepal se a bez většího rozmýšlení se rozeběhl na místo, odkud slyšel ono zavytí. Netvalo dlouho a stanul vedle několika dalších vlků u Krvavého jezera. Pohlédl na novopečeného Alfu a následně mu věnoval úklonu hodnou Alfy. V očích se mu zračila jasná, nevyřčená otázka, však nehodlal jí říci nahlas, už jen z důvodu toho, že věděl, že se to velmi brzo všichni dozví. Však když se porozhlédl, uvědomil si, že nikde kolem nevidí Asmiu, což ho trochu znepokojilo. Kor po nedávném sletu událostí, kdy se prakticky... pohádali? Nejspíše. Velmi pevně doufal, že se tu dříve, či později objeví. Mezitím se však usadil opodál, pohled neustále upřený na Alfu.
Počet příspěvků : 593
Datum registrace : 16. 04. 17

Profil postavy
Hlavní postava: Hilary

za Sun Jan 21, 2018 5:06 pm
--> Krvavé jezero
Z myšlenek mě vytrhlo vytí vlka a to mě donutilo se zamračit. Vytí bylo dominantní, patřící Alfě popřípadě Betě, ale já moc dobře věděla, že Princezně temnoty a ani její pravé tlapce Betě Stellar nepatří. Nikdo vyšší post neměl a nebo aspoň se to nevyhlašovalo veřejně. "To bude patřit té nové Alfě. Té Kappě, jak plnila zkoušku ve stejné době jako ten zrádce Kaer. V táboře vypadalo, že mu Alfa Naiome věří a že je snad doopravdy Alfou. Určitě by ho za jeho troufalost potrestala, kdyby o sobě tvrdil, že je Alfa, její partner. Už by byl určitě mrtev a tak to musí být pravda," přemýšlela jsem a nakonec se hbitě rozklusala ke Krvavému jezeru odkud vytí pocházelo. A nemýlila jsem se, protože jsem brzy ucítila jeho pach, ale taky pach Niry, Man'yaka, další členky a nějakého Vetřelce, který dostal podle mě nedávno zkoušku. Došla jsem až k Niře, kterou jsem nejvíce ze Zeiss znala a brala jsem ji jako skvělou parťačku i když to byla taky vlčka, která z celého srdce nenáviděla moji sestru a chtěla ji zabít. "Ahoj, Nir," prohodila jsem k ní a temně se usmála. "Kde máš Lúthiena?" Zeptala jsem se i když mě to moc nezajímalo. Pokračovala jsem až k Alfě zeisské u které už byla ta Kappa a Man'yak. Uklonila jsem se mu jako se na Deltu sluší a patří, ale ani míň a ani víc. Kývla jsem na Man'yaka místo pozdrav a otočila se na Kappu (Northie). "Poklonila se vůbec Alfě?" Napadlo mě a proto jsem na ni hodila ledový pohled i když podobný moji tvář zdobil pořád, ale tenhle byl intenzivnější a upozorňoval na něco, na nějakou chybu. Otočila jsem se i na vlka (Sauron), který nepáchl moc po Zeiss a připadal mi, že zkoušku má teprve před sebou. Máchla jsem k tomu vlku dominantně ocasem, ale před Alfou jsem ho ihned podřízeně sklopila. Co třeba kdyby si to vyložil špatně, že?
//Pokud jsem se připojila pozdě, tak tenhle příspěvek neplatí.
Počet příspěvků : 86
Datum registrace : 06. 01. 17

Profil postavy
Hlavní postava: Stellar Shine Von Elcryse
Postavení ve smečce: Beta

za Sun Jan 21, 2018 5:36 pm
----> KRVAVÉ JAZERO
K bielo-čiernej vlčici doľahlo dominantné zavytie. Už len z tónu a hĺbky jasne vedela, že nepatrí Naiome, ale jej druhovi - Veletherovi. Zvedavo zastrihala ušami a dala sa do poklusu. Vytie prichádzalo zo smeru kde sa nachádzalo Krvavé jazero a preto sa teda vybrala jeho smerom. Žeby sa nejak ponáhľala sa nedalo povedať keďže pri jazere už zopár vlkov bolo. No z ich počtu usúdila, že prišla akurát včas. Na lúke pred jazerom prešla do kroku a pozorne sa rozhliadla. Ako predpokladala, spoznávala len samé, jej už známe tváre. Pohľadom nakoniec spočinula na Veletherovi a kývnutím hlavy mu venovala pozdrav. Bola zvedavá, čo si pre nich nachystal. Pokračovala v chôdzi, až sa nakoniec rozhodla usadiť neďaleko od zvyšku vlkov a trpezlivo vyčkávať.
Počet příspěvků : 240
Datum registrace : 23. 12. 16

Profil postavy
Hlavní postava: Demon
Postavení ve smečce: Nemá smečku

za Sun Jan 21, 2018 5:46 pm
Ragnarok
Tábor - Krvavé jazero

Ležal som v tábore, a v tom som započul zavitie jedneho z vlkov. Bolo to docela dominantné. A tak som uvazoval či isť alebo zostať tu. Ale nakoniec som sa vybral smerom ktorým vitie íslo. Reťaze namojom telle zahrali svoju hudbu. Už som len rozmýšlal, akým sposobom tam dojdem. Či poletím, alebo tam pojdem peši. Ale nato sa mi moc nechcelo, a tak som sa rozbehol že nakoniec tam poletím. Rozbehol som sa, a vyletel dovzduchu. Letel som tesne nad stromami, a smerom odkial islo vitie. Nakoniec som uvidel jazero a prinom nejakých vlkov. Pomaly som začal až som dobrý kus pred jazerom a nimi pristal. A knim len dobehol krokom. Porozhliadol som sa, a pohlad skoncil na vlkovi ktorý bol na skale. Uklonil som sa ako sa patrilo, lebo mi niečo hovorilo že by som mal. A napokon som si sadol, reťaze omotal okolo tela a čakal.
Počet příspěvků : 754
Datum registrace : 25. 12. 16

Profil postavy
Hlavní postava: Majkaa :33

za Sun Jan 21, 2018 6:17 pm
Cairo & Aura
-> Krvavé jezero
Modrošedý čtvrtdémon se líně protáhl. Svítilo slunce a po sněhu už nebylo ani památky, k jeho překvapení však nebylo slyšet skoro žádné cvrlikání ptáků ani nic jiného,
les byl podivně tichý. Usoudil, že zvěř je hloupá a že se ještě neprobudila a dál to neřešil. Koneckonců, on měl o jídlo postaráno, zásob bylo v táboře stále ještě dost.
Po nějaké době ho začalo polehávání ve stínu stromů nudit. Měl chuť na nějakou akci, lov, trénink, cokoliv. Vydal se proto trochu se porozhlédnout po území své smečky. Zaslechl zavytí. Jeho původce nedokázal definovat, no přesto se za tím hlasem vydal. Zanedlouho dorazil k rudě zbarvenému jezeru, u kterého se z jemu neznámému důvodu začali seskupovat vlci. Cairo poznal,
že to vyl Velether. Proč by Kappa svolávala smečku? Položil si otázku. Hned si na ni však odpověděl. Aha. Tohle je ten vlk, co s ním měla Alfa nějaké pletky, ne? Takže nová Alfa?
A ano. Z vlka vyzařovala autorita, takže Cairo usoudil, že se opravdu jedná o novou Alfu. Když došel až ke skupince, hluboce se mu poklonil.

Aura když zaslechla zavytí, pohybovala se v táboře. Jen tak se tam procházela a dívala se, co ostatní dělají. Narozdíl od Caira byla trochu víc v obraze, protože si nového partnerství Alfy a Velethera, teď už také Alfy, všimla. Klusem se tam tedy vydala, protože Alfy se chtě nechtě musí poslouchat. Navíc v tom Aura viděla šanci se Alfám zalíbit a třeba i získat vyšší post.
Když dorazila ke skupince, ostatních si nejdříve nevšímala. Přišla rovnou k Alfě Veletherovi a poklonila se mu skoro až na zem, pořád ale méně, než se klanila když byla Omegou. "Zdravím, Alfo." Řekla a pak zacouvala do skupinky vlků-členů její smečky. Teď se konečně porozhlédla po všech, co tu byli. Zatím tu byla jen Northie, Nira, ten nový(Sauron) a to vlče od Gwen(Cairo).

Profil postavy

za Sun Jan 21, 2018 6:19 pm
Oprava poslední věty:
Byla tu Beta Stellar Shine, Easy, Man'yak, Ragnarok, Northie, Nira, ten nový (Sauron) a to Gwenino adoptované vlče (Cairo).
Počet příspěvků : 151
Datum registrace : 27. 12. 16

Profil postavy
Hlavní postava: Terreon
Postavení ve smečce: Nor'ri

za Sun Jan 21, 2018 7:46 pm
Hotaru a Befyriel - KJ
Její maličkost sebou prudce škubla, když dlouho trvající ticho proťalo hlasité vytí. Poznala že jde o toho nového partnera Naiome a nejspíš by se ani nezvedla. Šlo-li by o někoho jiného. Prozatím absolutně netušila co si o dotyčném myslet. A tak se vydala k jezeru. Par kroků za ní přitom šla menší černá vlčice. Narozdíl od Hotaru nevypadala jako by chtěla na místě umřít a jakmile zahlédla známou tvář, koutky se ji vyšvihly do úsměvu. Befyriel došla ke Cairovi a kousek před ním se přehnaně uklonila. ,,Není to sám  náš pekelný pán?" Pronesla neplánovaně.
Hotaru se narozdíl od ní jenom posadila a svůj pohled přitom zaměřila na novopečenou alfu. Kvůli tomu tu přece byla. Navíc tu téměř nikoho neznala, za což byla i poměrně ráda. Na chvíli si vzpomněla na Leffaye a jejich poslední setkání. To jak vybuchla a i střepy které mu dá se říct zabodala do tlap. A i to jak moc to tím  jenom zhoršila.

Profil postavy

za Sun Jan 21, 2018 8:00 pm
Po chvíli přicházelo spoustu vlků. K Veletherovi chovali jakousi úctu a klaněli se mu. To jsem byla, až tak mimo? Kdy? Nechápala jsem. Následně jsem teda trošku opožděně věnovala nové Alfě poklonu jak se na Deltu patřilo. Následně jsem zaslechla Easy a tak jsem se na ní podívala. "Ahoj." Pozdravila jsem ji taktéž. "Nevím. Mě se povedlo usnout v lese a nevím na jak dlouho, takže. Třeba je ještě v Táboře?" Odpověděla jsem ji a znovu se na Vele.. Alfu Velethera podívala.  Kdy se stal druhou Alfou? Asi jsem toho zaspala trošku víc.. Poslala jsem Easy myšlenku z nadějí, že bude vědět víc.
Když přišla i Beta Stellar také jsem k ní kývla. Když se v Zeiss dostala na tak vysoký post, nějakou cenu má a Alfa Naiome v ní má důvěru. Tudíž i já.
Vedlejší administrátor
Vedlejší administrátor

Profil postavy

za Sun Jan 21, 2018 8:17 pm
KRVAVÉ JEZERO
Velether sledoval, jak se pomalu scházeli vlci. Jako první přišla modrá vlčice, novopečeně povýšená Nira, to si pamatoval. Přimhouřil oči, neboť se mu nepoklonila, ale zároveň s další její myšlenkou se rozhodl, že vlky poté obeznámí se svým postem jednotně, takže se jí rozhodl prozatím odignorovat a pouze čekal s hrdě vypjatou hrudí a přísným pohledem na ostatní. Jako další přišla ta nerozvážná vlčice a uchazeč o post Kappy, z nichž se taktéž ani jeden neuklonil a to zapříčinilo, že Velether ohrnul pysky a hlasitě zavrčel. Niru omlouvalo to, že o jeho postu nejspíše nevěděla, však takovou Northie nikoli. Přesto to však zatím přehlížel, poté bude mít šanci napravit svou chybu, stejně jako případně ostatní neznalí. Přišel téže Naiomin adoptivní syn. Sám jej jako syna neviděl, alespoň zatím, ale něco mu říkalo, že dva dospělí vlci nebudou stát o zavedení nějakých rodinných vztahů a tak podobně, takže jejich spojitost zůstane zcela formální, skrze Naiome.
Jakmile se sešlo více vlků, postavil se. Měl určitý přehled o jejich postech, nějaké nedávno povýšené si pamatoval z tábora, u jiných jejich status prozrazovala hloubka poklony. Pohodil mohutným dračím ocasem a shlédl dolů. "Pro ty z vás, který s tím ještě nebyli obeznámeni - jmenuji se Velether Sanguinem, partner Naiome a zároveň tedy Alfa Zeiss," prohlásil a na pár chvil se odmlčel, snad aby to vlci zpracovali. Poté přimhouřil oči. "Jsem si jist, že jsem pro tento post více jak hodím. Ale kdyby měl někdo ten pocit, že ne, může mě vyzvat na souboj, když druhý vyhraje, vzdám se postu, však předem říkám, že to se nestane a dojde tím jen na potvrzení mých slov," prohlásil chladně. Nechtěl, aby vypadal jako někdo, kdo se k Naiome přifařil. Byl plně přesvědčen, že silnější vlk mezi Zeissany nebyl. "Dále tedy - proč jsem vás svolal. Chci zjistit vaše schopnosti a zároveň je s trochou štěstí zdokonalit skrze několik úkolů. A prvním z nich je přeplavat Krvavé jezero - prokažte tím svou výdrž. Dotkněte se druhé strany břehu a poté plavte zpátky sem. Nepředpokládám, že by s tím byli nějaké nejasnosti, takže vyrazte," řekl. Následně seskočil ze svého vyvýšeného místa, neboť se rozhodl sám jít vlkům příkladem a zároveň si lehce protáhnout svaly.
Přistoupil ke břehu a tlapou s dlouhými drápy prorazil krvavě zbarvenou hladinu. Voda byla stále velmi chladná, přirozeně, nedávno byla poměrně krutá zima. Vstoupil do vody, cítil pod tlapami kameny a ostré úlomky kostí, ať už zvířat či vlků. Následně se odrazil a začal zabírat tlapami. Nikdy neměl vodu v lásce - nejspíše kvůli tomu, že jeho vrozeným živlem byl její protipól, oheň. Ale i přesto se zkrátka plavat naučit musel - už jen z důvodu, že by byla neskutečná nevýhoda neumět se ve vodě pohybovat a od svého mládí byl pevně odhodlaný být připraven na vše možné. To trošku zapříčinil vliv jeho smečky, ve které vládl poněkud vojenský výcvik. Kopal zadníma tlapama tak, aby se udržel nad vodou a zároveň se posouval vpřed, kdežto přední tlapy využíval nejenže k většímu záběru vpřed, ale také ke kormidlování, ostatně jako dlouhý dračí ocas. S tím měl lehký problém, neboť byl několik metrů dlouhý a kvůli ostnům i těžší, musel tedy vynaložit dvojnásobné úsilí oproti normálním vlkům, aby se nepotopil. Nakonec, byl uzpůsoben pro boj, ne pro plavání. Alespoň jednu výhodu měl, a to že díky šupinám nemohl nasáknout vodou, jako zbytek jeho osrstěného těla. Tou dobou již byl v půli jezera. Moc vln na hladině nebylo, což byla škoda. Kdyby jich bylo více, zajisté by představovalo pro vlky větší výzvu. I tak v půlce své cesty na druhý břeh věděl, že nebylo potřeba vln, aby se slabší vlci v tomto místě třepali zimou a vyčerpáním. Ale od toho tu byli, aby se otužili a trénovali, kdyby se dostali do situace, ve které by plavat ve studeném jezeře museli.
Jakmile se dostal na druhou stranu, ani nevylézal na břeh. On se vlastně ani nepostavil aby nabral dech - jen drápy prohrábl dno a otočil se. Že toto bylo převážně dělané pro ostatní vlky neznamenalo, že to nemohla být výzva i pro něj, netřeba tedy odpočívat. Pokračoval ve své cestě zpět, kopajíc a zabírajíc tlapami v souměrném, stálém rytmu. Uvědomoval si svůj lehce zrychlený dech, ale věnoval mu pramalou pozornost. Stále mohl vpřed, takže nebylo co řešit. Dokonce si dával pozor, aby při svém plavání měl rohatou, těžkou hlavu celkem vysoko nad hladinou - nechtěl si přeci namočit uši nebo aby mu nateklo do dlouhých uší. Tu ho něco napadlo - místo vláčení ocasu za sebou ve vodě s ním začal točit dokola, jako s vrtulí. To mu značně zvýšilo tempo, na úkor toho, že bylo těžší držet směr, ale to bylo něco, co Velether milerád obětoval. Zanedlouho už byl jen pár desítek metrů od břehu, kde začínal a vzdálenost se rychle zkracovala, až zavadil tlapami o dno. Byl vyšší jak ostatní vlci, takže nejspíše mnohem dříve, jak jiní. Postavil se a pomalým krokem vylezl z jezera, kde se posadil, vyčkávajíc na ostatní. Z husté srsti mu odkapávala voda přímo proudem. Veletherovi to nebylo nijak zvlášť nepříjemné, ale i tak povolal dva malé, rubínové plamínky, které kolem něj začali kroužit a sušit jej, zahřívat jej. Dech se mu rychle zklidnil a krátkodobá únava, kterou pociťoval ve svalech odeznívala. Rudýma, štěrbinovitýma stále sledoval, jak si ostatní vedli, trpělivě čekajíc.
//Prosím, označte svůj post, ve kterém budete úkol plnit jako 'úkol č. 1' a splňte jej v jednom postu, který bude hodnocen dle jeho délky, kvality a splnění úkolu ^^

Profil postavy

za Sun Jan 21, 2018 8:45 pm
Krvavé jezero >> Úkol č. 1
Odpovědi jsem se od Easy tak nějak nedočkala, však novopečená Alfa se brzo ozvala sama. Tak nějak jsem trošičku z celé téhle věci pochopila, že tohle si vymyslel proto, aby věděl jakým vlkům bude Alfovat. Napřímila jsem se. Další jeho odpověď se mi to jenom potvrdilo. Nakonec vznesl první úkol. Postavila jsem se a sledovala jsem jak jde první. Zřejmě se buď nudil, nebo chtěl jít příkladem. Možná obojí. Švihla jsem ocasem a odhodlala jsem se jako první. Z ostatních samozřejmě. Moc dobře jsem věděla, že já jsem svou výdrž více, než trénovala. Já jsem byla 'tvořená' hlavně svou výdrží. Došla jsem ke krvavé hladině a před očima se mi zjevil obraz toho, jak Lúthien ze mě stále nejasných důvodů se snažil utopit a já v ledové vodě pro něj skákala. Taky jsem z toho, byla pěkně nemocná. Tehdy byl jenom Podzim. Teď je Jaro. Však teplota vody na tom, není o mnoho lépe. Ponořila jsem jednu tlapku a následně i druhou. Dokonce jsem se i uchechtla, protože jsem si vzpomněla na Allweenu a na to, že chvíli po tom co jsme obě dospěly, jsme se během jednoho dne zachránily při bouři, však v následující chvíli jsme si šli po krku.
Když si mi přední tlapky zvykly na teplotu, probudila jsem se ze vzpomínaní. Okov na tlapce, byl během chvíle totálně ledový, však na to že ho už mám na sobě tři roky jsem si zvykla a ani ho nevnímám.
Během chvíle jsem se dostala do vody celá. Hlavu jsem měla vynořenou. Když jsem předníma tlapama poznala, že dál už nedosáhnu, zadníma tlapama jsem se odrazila a začala na střídačku kopat. Ocas jsem používala jako kormidlovala. Pravidelně jsem se nadechovala a vydechovala. Bylo to podobné jako u běhu. Hlavně dostat křeč, při plavání by bylo sice zlé, ale nebyl důvod se obávat. Toto jezero jsem již jednou přeplavala, proč bych to nezvládla po druhé?
Nakonec jsem se dotkla druhého konce a otočila jsem se, přičemž jsem se opět zadními tlapami odrazila a plavala zpět. Tep byl celkem zrychlený a já začala pociťovat lehkou, opravdu lehkou únavu. Nakonec se mi asi o necelé dvě minuty později, než Alfě Veletherovi povedlo přeplavat na druhý břeh, jsem vylezla. Na vodu jsem měla tolik vzpomínek, a zážitků, že mi to nic nedělalo. Nechala jsem kapat rudé kapky po mé modro-šedé srsti a postavila jsem se nedalo mohutného a opravdu velkého vlka. Ani jsem si nevšimla, že je tak vysoký a mohutný. Možná to bude právě tím, že jsem poprvé za celou dobu v nějaké větší blízkosti. Však stále jsem i tak byla dost daleko. Švihla jsem ocasem a pohlédla jsem na hladinu a sledovala jsem jak se ostatní vlci, také snaží přeplout jezero. Okov se občas zaleskl z toho jak byl mokrý. Tohle mě sice to odrážení hladiny a světla, jak to kov ostatně dělává, mě stále i po letech iritovalo, však zvykla jsem si už tak nějak.
Počet příspěvků : 206
Datum registrace : 10. 02. 17

Profil postavy

za Mon Jan 22, 2018 10:40 am
Krvavé jazero úkol číslo 1 Northe a Sauron
Northie
Pozerala som sa na Velethera, vedela som, že on je Alfa a tak som sa to rohodla rešpektovať, lepšie je počúvať ako byť zamotaný v problémoch až po krk. Sledovala som jeho slová. Preplávať krvavé jazero? hm prečo nie? Pozerala som, ako Velether vliezol do vody a za ním aj Nira. Nebudem otáľať, veď v jazere som už bola ponorená, raz alebo dvakrát, keď som sa pokúšala. Podyšla som k brehu a packami som vošla do rozčerenej hladiny. Stála som a pozorovala som krvavé vlknky, ktoré vlci rozvírili. Hladina sa pohojdávala a bola som už vo vode po lopatky. Ešte raz som sa mocne odrazila od dna a so špľechotom som začala plávať, plavcom som nebola, šplechala som vodu okolo seba a pohybovala som sa len s problémami, napokon, som si uvedomila, že na to musí byť nejaká iná technika a tak som skúsila plávať tak aby som čo najmenej čerla vodnú hladinu. Podarilo sa.Síce som špiechala, ale boélo vidno, že sa hýbem a plávem. Voda bola chladná ako sa na toto obdobie patrí, ale mne to nevadilo. Bola som odhodľaná toto splniť a neklesnúť ku dnu ako nejaký hlúpy kameň. Svaly sa mi napínali a cítila som, únavu, snažila som sa dýchať a skoncentrovať môj pohyb tak aby som to vydržala aj cestou nazad, uvedomovala som si to a videla som ak sa Velether prehnal okolo mňa smerom nazad. Pridala som a onedlho som sa vo vode brodila, zastala som na plytčine,vydýchala sa. Stočila som sa nazad do vody a pustila som sa plávať. Mala som istú ctižiadostivosť a tá bola silnejšia ako hociaká únava. Bola som dravá a nebola by som schopná stráviť prehru. Vhrhla som sa do vĺn a hrabala som sa vpred. Zdalo sa mi, že sa plahočím ako slimák a od únavy sa mi zahmlieva pred očami. Zaberala som labami poriadne, ale predsa sa mi to zdalo dosť pomalé. Truchovito som sa však hnala vpred a bola som rada, keď sa mi blížil breh. Vtedy som ešte pridala a keď sa moje laby dotkyl dna, plahočila som sa vodou napred. Stekala mi po srsti a ja som vyčerpane dychčala. Obrátila som sa na Velethera. Musím sa dať rýchlo dohromady, ale krátky odpočinok to spraví... pomyslela som si a ľahla som si, aby som mohla sledovať ostatných vlkov a aby som nabrala nejaké sily.
----
SAURON GORTHAUR
Vypočul som si Veletherove, slová, hovoril, že je Alfa a ani ma to neprekvapilo, keď spomenul, že je partner Alfy Naiome, musel som to rešpektovať. A zjavne som nemal na výber, bol som tu a musel som ho poslúchať, vlastne, musel som tu poslúchať všetkých a nemohol som protestovať. Sledoval som ako Velether a dve vlčice vliezli do vody a začali plávať. Vôbec som sa o nich nestaral a zaškúlil som na vodu, bola krvavá, nie nadarmo sa tomuto jazeru hovorilo krvavé. Podyšiel som k brehu a pozeral som sa na rozčerenú hladinu, voda a plávanie, to mi takmer nikdy nešlo, ale keď to dokázali iný, dokážem to aj ja a nebudem sa zapodievať takými malichernosťami, či to adokáźu druhý. Vkĺzol som do vody a postupoval som krokmi až tam, kde som dočiahol a mocne som sa zadými labami odrazil od dna. Zaberal som prednými labami, hlavu som držal nad vysoko nad vodou, čo ma trochu vyčerpávalo, keďže, som mal svaly na chrbte i na krku napäté, ale nemienil som to nechať len tak. Sem tam sa mi voda dostala do ňufáka alebo do uší, keď vyšplechla vyššie ako by mala, ale snažil som sa to ignorovať. Videl som pred sebou len zvlnenú vodnú hladinu a blížiaci sa druhý breh. Zrýchlil som a hnal som sa k nemu ako som len mohol. Svaly som mal unavené, ale nemienil som sa vzdať. Dvíhla som hlavu a videl som, že sa breh blíži. Hrabal som sa k nemu a keď som narazil labou na dno, od úľavy som si vydýchol. Bolo to niečo príjemné. Prebrodil som sa na breh a zastal som, vodu som mal asi po členky a nechal som ju stiec z môjho tela, potom som sa zvrtol a išiel som plávať nazad. Hlavu som drźal nižšie, aby som uľavil mojím krčným svalom a zapojil som viac dlhý chvost a zadné laby. Posúal som sa vpred, moje telo kĺzalo po hladine a ja som bol spokojný. Podľa mňa to bola dostačujúca rýchlosť, ale len taká aby som sa príliš neunavil, videl som vlčicu, ktorá sa tvrdohlavo hnala vpred. Hlupaňa. pomyslel som si a išiel som si svojim tempom. Raz som mal pocit, že mi dochádzajú sily a tak som si pomocou mágie od niekoho potiahol trochu energie, bolo mi jedno od koho, iba len to, že jeho energia prešla na mňa, dotyčný si nemohol nič všimnúť, pretože takmer to necítil. Ale mne to na energií pridalo a mal som dosť sily aby som doplával k brehu, kde bol Velether a ostatný. Dotkol som sa dna a prebrodil som sa na breh. Bol som spokojný sám so sebou, celkom slušný výkon. Stál som a sledoval som dianie naokolo.
Počet příspěvků : 86
Datum registrace : 06. 01. 17

Profil postavy
Hlavní postava: Stellar Shine Von Elcryse
Postavení ve smečce: Beta

za Tue Jan 23, 2018 6:13 pm
Krvavé jazero - úloha č.1

Pokojne sedela na svojom mieste zatiaľ čo sa Velether prihováral vlkom. S tým, že je partnerom Naiome už bola predtým oboznámená. Musela uznať, že nebola Naiominým výberom nového partnera nejak prekvapená. Naiome priťahovala sila a temnota. A to Velether dokonale predstavoval. Po skončení príhovoru a vysvetlenia celej situácie sa Stellar presunula bližšie ku jazeru a venovala svoju pozornosť Veletherovej názornej ukážke prvej úlohy, ktorú im zadal. Páčilo sa jej, že sa na akcii podieľa aj po fyzickej stránke. No, nehodlala aj naďalej nečinne prihliadať a preto sa sama pustila do plnení prvej úlohy.
Pomalým krokom nakráčala Stellar do vody. Voda bola chladná, ba až trochu mrazivá. Avšak, nemohlo sa očakávať nič iné po tuhej zime, ktorá len pred chvíľou ustúpila. Ako tak kráčala ďalej, jej biela srsť sa pomaly strácala vo krvavo červenej vode. Voda v krvavom jazere bola pocitovo mierne hustejšia, ako voda v normálnom jazere. Akonáhle sa jej voda dostala až na úroveň hrudníka, zastavila. Nechcela sa nejak ponáhľať, a rozhodne nestála o kŕč uprostred jazera. Nechala svoje teplé telo privyknúť chladnej vode a až následne si dovolila pokračovať ďalej. Nakoniec začala strácať kontakt s dnom jazera. Preto sa v poslednej chvíli celou silou zaprela a odrazila sa odo dna. Túto taktiku využila zámerne. Vložila silu do odrazu, vďaka ktorému sa jej telo vznášalo zopár metrov vpred aj samo. Akonáhle začala spomaľovať, začala plávať. S hlavou vystrčenou tesne nad hladinou udržovala pevné a pravidelné tempo záberu. Jej telo sa pohybovalo dokonale mechanicky. Nádych, záber, nádych, záber. Akonáhle sa začalo približovať ku opačnému brehu mierne pridala. Vo svaloch začala cítiť známe napätie. Predsa len musela uznať, že plávanie nebolo jej silnou stránkou. Pomaly zaborila laby to kameňovitého dna a dovolila si jeden poriadny hlboký nádych a jeho následný hlboký výdych. Tento proces stihla behom chvíľky ktorú venovala otočke do spätného smeru. Znova využila väčšiu silu pri odraze a zopakovala predošlú taktiku. V polovici jazera už začínala pociťovať o niečo väčšie svalové napätie. No veľmi dobre vedela, že to bol ten moment, kde treba dvakrát tak zabrať. Chvíle ako tieto, boli tie rozhodujúce. Stellar sa zhlboka nadýchla a pridala ešte viac do pôvodného tempa záberu. Dych sa jej prirodzene o niečo zrýchlil, ale nevenovala tomuto javu žiadnu nadmernú pozornosť. Po malej chvíli sa Stellar dotkla nohami dna a začala z vody vystupovať na breh. Voda sa z jej hustej srsti začala kaskádovito valiť na zem. Musela sa trochu držať, aby sa neotriasla zimou. Tento malý detail dokonale zamaskovala otrasením celého tela, takže nadbytočná voda v okamihu zmizla. Mierne sa vzdialila od ostatných vlkov aby mohla využiť jednu zo svojich mágii. Stellar sa následne obkolesila ohnivým brnením, ktoré sa objavilo vzápätí so ohnivým zábleskom. Teplo a prítomnosť ohňa jej pomaly kompletne vysušilo premočenú srsť a následne jej ohnivé brnenie zmizlo. Stellar sa spokojne, a hlavne už v suchej podobe, vrátila krokom ku skupinke vlkov neďaleko čakajuceho Velethera.

Profil postavy

za Tue Jan 23, 2018 7:36 pm
Aura
Krvavé jezero >>Úkol č. 1
Aura se vpila očima do nové Alfy. Vyzařovala z něj autorita. Když se vlk představil, jen spokojeně přikývla. Vyhovovalo jí, že se nový Alfa nebojí se s kýmkoliv poprat o svůj post. Tak to bylo správně. Tím u Aury získal jisté sympatie a ta se rozhodla, že ho jako Alfu bude mít ráda. Tedy... bez odporu ho respektovat a poslouchat. [i]Alfa si vybrala dobrého partnera, tenhle není jako Remington, který Alfu hned jak porodila opustil. Pomyslela si, pak už se však věnovala úkolu, který jí zadal. Bez zaváhání skočila do jezera. Ipřesto, že už bylo relativně teplo, voda byla studená a to v kombinaci s Auřinou nenávistí k vodě nebyla dobrá kombinace. Ale tak co. Sotva co se celá vnořila do vody, mráz se jí začal prokousávat kožichem až na kůži. Aura se otřepala.
Tohle nesnáším. Zavrčela, pak se odrazila od břehu a ztratila půdu pod nohama. teď už jí nezbývalo, než plavat. Zeissan musí něco vydržet. Zavrčela v myšlenkách, když už byla asi v polovině jezera. Na cestě na druhý břeh ještě necítila ani trochu únavu, když se však dotkla břehu a vydala se na zpáteční cestu, únava se jí začínala zmocňovat. Aura zpomalila, ale ne moc. Věřila si, že se zpátky dostane bez větší únavy, to ale asi trošku přecenila svoje síly. Byla asi ve třech čtvrtinách cesty zpět, když ji něco začalo stahovat pod hladinu. Snad nějaká rostlina?
To Aura nevěděla. Chvíli se tomu snažila odolávat, pak ale pochopila, že to nad ní vyhrává. Zavolat o pomoc si ale netroufla. respektive nechtěla, protože to pokládala za známku slabosti a ona chtěla vyšší post, ne to, aby byla v očích ostatních tou slabou, co nich nevydrží. Hlava jí začala zajíždět pod vodu. Po několika vteřinách se napodledy nadechla a pak se nad ní hladina vody uzavřela. Aura zoufale zahrabala tlapama ve vodě a pak se uchýlila k "nouzovému kroku" - použití křídel. Roztáhla je a několikrát s nimi zahrabala ve vodě, jako s ploutvemi. Přitom cítila, jak jí dochází dech. Ač byla vyčerpaná, dařilo se jí plavat nahoru k hladině, ale dech už jí takřka došel. Zatočila se jí hlava a zatmělo se jí před očima. Vtom to něco, co ji dosud drželo za tlapu, povolilo a Aura byla volná. S úlevou vyplavala k hladině a sípavě se nadechla. Doplavat zbývající kousek jezera už zvládla i přes vyčerpání a svoji "malou nehodu". Když vylezla z vody, první co udělala bylo, že sebou plácla do trávy a vyčerpaně oddechovala, ani se neotřepala.
Počet příspěvků : 471
Datum registrace : 18. 11. 17

Profil postavy
Hlavní postava: Maysie
Postavení ve smečce: Vlče

za Tue Jan 23, 2018 8:21 pm
Cairo
Krvavé jezero >> Úkol č. 1
Cairo ucítil známý pach. "Befyriel?" Poslal původci toho pachu myšlenku. Brzy zjistil, že to ani nemusel. Ucítil lehký závan větru a za chvíli se vedle něj objevila. Vypadala lépe než když s ním přišla na Niwat a byla celkově taková... energičtější. Přímo vyzařovala chuť do života. Takovou ji Cairo neznal. "Zdravím, Bef. Koukám, že ses taky přidala do smečky..." Řekl.
Sotva to ale dořekl, zaslechl slova nové Alfy a, ač neochotně, vydal se k jezeru. Koneckonců, rozkazy Alfy se musí poslouchat. A tak se pohledem rozloučil s Befyriel, postavil se a švihl ocasem. Rozhlédl se po ostatních a pak se pomalým sebejistým krokem vydal k břehu jezera. Sotva namočil tlapky, došlo mu, že voda bude studenější, než čekal, ale rozhodl se, že na sobě nedá nic znát. Prostě postupoval vodou dál, jako buldozer. Cihlově rudá voda mu nejdříve pohltila tlapky, pak celé nohy, břicho, boky a nakonec i záda. Jediné co mu zůstalo nad vodou byla hlava. Cairo se naposledy odrazil ode dna a začal plavat. Udržoval stále stejné tempo a doufal, že tak se mu podaří udržet si dostatek energie. Neplaval moc rychle, ale ani příliš pomalu, plaval tak... průměrně. Co ho ale zneklidnilo bylo to, že ještě než doplaval na druhý břeh, začal cítit to podivné napětí ve svalech symbolizující vyčerpání. No nepolevoval. A vyplatilo se, za chvíli už vystupoval z vody na protějším břehu jezera. Tady se dotkl země, párkrát se porádně nadechl a zase vydechl a vklouzl zpět do vody. Napětí ve svalech na nohou se začínalo stupňovat a brzy přešlo na bolest. Cairo byl nucený zpomalit, aby byl schopný doplavat zpět. V jednu chvíli se potopil pod vodu a nalokal se jí a když se zase vynořil, začal vykašlávat vodu. Záchvat kašle, při kterém se musel úplně zastavit, ho naštěstí za chvíli přešel a on mohl pokračovat v plavání. Už ho i napadla myšlenka to vzdát. Vždát to, proměnit se na nějaké jiné zvíře, které dobře létá, třeba na ptáka a zpět doletět. Hned to však zavrhnul. Nebylo by to čestné a Alfa by mu to asi ani neuznal, takže... rozhodl se, že to dokáže, ať to stojí co to stojí. A opět se mu to vyplatilo. Netrvalo to ani pár minut a už vystupoval z vody.Otřepal se a pak se vrátil k Befyriel.
Počet příspěvků : 151
Datum registrace : 27. 12. 16

Profil postavy
Hlavní postava: Terreon
Postavení ve smečce: Nor'ri

za Tue Jan 23, 2018 8:49 pm
Krvavé jezero -->Úkol č. 1

Na její tváři se objevil podivně šťastný úsměv, který jako by na rozdíl od všeho ostatního byl snad i pravý. A fakt, dost ji potěšilo že si Cairo na její osobu vzpomněl, vlastně čekala zdaleka jinou reakci. ,,To ani ne. Spejš se o to teprve snažím." Řekla popravdě s pokrčením ramen. Nemálo ji překvapila slova která poté přerušila její teprve začínající rozhovor s Cairem, Veletherova sebejistota a ohánění postem ji byly až k smíchu, jelikož když se na něj podívala, vzpomněla si akorát na jejich první setkání a to jaký ňouma to ve skutečnosti je. Lehce se proto uculila, pohodila hlavou a poté lehce přikývla. Jelikož to byl možná ňouma, ale uměl si zřejmě sjednat pořádek a to vždy dokázala ocenit. Šikovně jsi si to zařídil, jen co je pravda. Pomyslela si až s rodičovskou hrdostí a následně se otočila čelem k jezeru, chvíli ho pozorovala se znechuceným výrazem. Byla dost pečlivá co se hygieny týče a tohle nevypadalo ani trochu bezpečně natož čistě. A tak čekala dokud do vody po hlavě nenaskákalo pár vlků, vlk totiž nikdy neví jestli se v jezeru neschovává třeba nějaká nestvůra, ovšem po pár minutách byli všichni stále na hladině a v pořádku. Potlačila svůj strach z příšer a všeho nadpřirozeného, pomalu vkročila do vody a ihned se zachvěla. Naštěstí dosavad nikdy neměla nějaký zahřátý brloh a tak si ani nestačila zvyknout na teplo, celou zimu byla víceméně venku ve sněhu a tak to pro ni nebylo nic závratně nepříjemného. Její hustá kudrnatá srst se nasákla vodou a už v prvních odrazech poznala jak moc ji plavání stěžuje. Navíc se nedalo říct že by Befyriel sama o sobě byla nějaká skvělá plavkyně, víc si hověla na zemi nebo výš mezi skálami. Její plavání se proto častěji podobalo spíše plácání a sem tam jakoby se dokonce topila. A že se doopravdy těch pár doušků krvavě zbarvené vody do ní díky tomu nemotornému máchání tlapami dostalo. V polovině ji začaly pomalu opouštět síly a celé její tělo jako by kleslo ještě víc pod hladinu. Z vody tak už vykukovala jenom sem tam hlava a tlapy. Ty cákaly na všechny strany, až díky tomu sama pořádně neviděla. Naštěstí v tu dobu i začala konečně pořádně přicházet na kloub celé té věci a její pohyby se tak začaly stávat pravidelnějšími a i břeh se přibližoval rychleji. Zabrala co ji síly stačily, ve snaze překonat alespoň těch pár co vyrazilo stejně opožděně jako ona a jakmile se vyškrábala na zem, celá se rozplácla. Ležela v trávě s vyplazeným jazykem, s mokrou srstí navíc vypadala jako špinavý mop. Zatřepala sebou, nedá se ovšem říct že by to jejímu vzhledu nějak pomohlo. ,,Asi jsem spolkla rybu." Pronesla s hlubokým hlasem a tlapu si přiložila k břichu. ,,Horáci...Odtáhni mne...Umírám." Zaskučela směrem ke Cairovi a poté stále ležíc na zemi koukla na Alfu.

Hotaru
Upřímně, Hotaru ani nenapadlo se novopečené Alfě poklonit, momentálně měla i ke klacku víc důvěry než k němu a tak necítila ani žádný důvod proč by kvůli němu měla cpát čenich do země. S kamenným výrazem ho sledovala když tak hrdě a sebejistě spustil o sobě a svém postavení ve smečce. Možná mu to až záviděla, to jak bezestrachu začal mluvit, jako by mu to tady patřilo od jakživa. Nadzvedla obočí při jeho dalších slovech, týkající se postu. V tu chvíli jako by černo-červený vlk pohřbil všechny pluska co si u ní doteď získal. A že jich nebylo zas tak málo. Zamračila se nespokojeně a protočila oči, přičemž je poté upřela na jezero vedle. Lehce se oklepala při vyslechnutí jeho úkolu a poté rázně zavrtěla hlavou. Do vody rozhodně lézt nehodlala a tak se vydala podél jezera na druhou stranu, nevnímaje ostatní co do vody ihned skočili naprosto bez problému.
Počet příspěvků : 486
Datum registrace : 10. 01. 17

Profil postavy
Hlavní postava: Demon

za Wed Jan 24, 2018 9:53 pm
Krvavé jazero úloha č.1.

Stále som čakal s ostatnými vlkmi kúsok od toho vlka na skale. Keď začal hovoriť kto je tak som len vidichol. Lebo dal som vtedy na inštinkt a poklonil sa mu. Ale teraz som ho počúval čo vravel. Bolo to zaujímave, a ešte viac bolo zaujímavejší jeho úkol. Postavil som sa, a išiel k brehu jazera. Pozeral som ako alfa plávala tam aj späť. A nakoniec aj ďalší vlci to urobili. Trochu ma to znepokojilo kvôli tomu že od ostatných som mal menší nevohodu a to bola záťaž v podobe retazov. Uistil som sa ze sú pevne omotane okolo môjho tela a nakoniec som vztupil do vody. Kráčal som pomaly ďalej až sa voda dotikala môjho hrudníka. Obzrel som sa po jazere. A pokračoval ďalej. Keď som pomaly strácal kontakt z dnom, tak som sa odrazil a začal plávať smerom na druhú stránu. Ale reťaze ma ťahali dole a tak to bolo ťažšie. Po chvíli plávania som sa na chvíľočku dostal pod hladinu, ale hneď som zasa vitiahol hlavu a pokračoval ďalej k druhému brehu. Srdce bilo ako o závod. Lebo to bola docela námaha. Napokon som sa dostal k druhému brehu. Dotkol som sa ho, a rýchlo sa otočil. Spravil som pár veľkých nadichov a vidichol. A začal plávať zasa naspäť. Cítil som na sebe čím ďalej viac tú váhu reťazí preto som pridal na rýchlosti aby som zasa nešiel pod hladinu. Nakoniec som sa dostal na breh. Vyliezol som z vody. Z mojej srsti tiekla ako kebyže vomne niekde je prameň. Otrepal som sa z vody a sadol si odnej ďalej. A čakal.
Povolení tohoto fóra: