Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Odkaz na pokračování akce: Klik

Pojďme společně učinit Niwat lepším.

+3
Ravka Crystal Eye
Traure
SinHa
7 posters
Goto down
SinHa
SinHa
Hlavní administrátor
Hlavní administrátor
Počet příspěvků : 903
Datum registrace : 01. 11. 16

Profil postavy
Hlavní postava: Sinha
Postavení ve smečce: Elitní

Pojďme společně učinit Niwat lepším. Empty Pojďme společně učinit Niwat lepším.

Sat Aug 18, 2018 2:16 pm
Téma určené k vyjádření svých názorů a postojů týkajících se Niwatu.

Můžeme zde společně rozebrat všechny vaše výtky a návrhy ke zpříjemnění hry.
Traure
Traure
Počet příspěvků : 1816
Datum registrace : 18. 02. 18

Profil postavy
Hlavní postava: Traure
Postavení ve smečce: Omega

Pojďme společně učinit Niwat lepším. Empty Re: Pojďme společně učinit Niwat lepším.

Sat Aug 18, 2018 3:47 pm
Teda......
Nejsem si uplně jistá jestli tohle je uplně řešitelnej problém, ale....
Když se řeší nějakej problém, tak o tom co je spravný rozhodujou hlavní admini, to je v pravidlech, jestli se nepletu. A teď to nemyslim špatně, ale je přirozený se zastávat blízkých, a jestli se nepletu, všichni hlavní admini jsou kamarádi a omluvte mě, ale myslim že musim pochybovat trochu o oběktivitě úsudku. Nechci vám křivdit nebo něco, ale je rozhodně pravda že jsem viděla takový to zastávání a myslim že by vždy bylo lepší, kdyby to soudil někdo z adminů kdo k ani jedné straně nemá nějaký větší vztah, místo kamarádky která se zavolá. Jestli chápete...

Nikdo z nás není "ovečka", aby s ostatními administrátory souhlasil jen proto, že to jsou jeho přátelé. Máme své vlastní názory proto naše rozhodnutí považuji za objektivní. Na zastání se jiného administrátora nevidím nic špatného, pokud druhý administrátor v dané situaci sympatizuje s jeho myšlenkou, nebo je ten první nějak křivě z něčeho osočován. ~ Sinha

Administrátoři rozhodně nemají všichni stejný názor, to tě můžu ubezpečit, takže strach z toho, že by byli všichni proti hráčům, je zbytečný. Každý má svůj vlastní názor a ne vždy se všichni shodnou, proto je jich také víc. ~ Rossiel H.
Ravka Crystal Eye
Ravka Crystal Eye
Počet příspěvků : 83
Datum registrace : 07. 08. 18

Profil postavy
Hlavní postava: ─ʀᴀᴠᴋᴀ ᴄʀʏꜱᴛᴀʟ ᴇʏᴇ ꜰɪʀᴇꜱʜᴀᴅᴏᴡ ᴋɪʟʟᴇʀ
Postavení ve smečce: Vlče

Pojďme společně učinit Niwat lepším. Empty Re: Pojďme společně učinit Niwat lepším.

Sat Aug 18, 2018 4:10 pm
My to chápeme, ale pokusili jste se vy někdy pochopit nás?
Berte to prosím jako konstruktivní kritiku - chápu, že administrátoři jsou na vyšším bodě, ale přeci jen jsme lidé a každý jednáme jinak, tudíž i kritiku podáváme odlišně. Občas mi přijde, že nám do hlavy cpete svůj názor, ale možná za to může jen můj úhel pohledu - tudíž prosím, nadechněte se a vemte to s chladnou hlavou xd
Aragorn Elessar Telcontar
Aragorn Elessar Telcontar
Počet příspěvků : 839
Datum registrace : 02. 06. 17

Profil postavy
Hlavní postava: Yllin
Postavení ve smečce: Kappa

Pojďme společně učinit Niwat lepším. Empty Re: Pojďme společně učinit Niwat lepším.

Sat Aug 18, 2018 4:24 pm
Pravidlá sú pravidlá a ozaj je dôležité niektoré základné pravidlá slušnosti rešpektovať. Administrátori to tu držia pohromade, pretože každá jedna aktivita (okej Niwat je sedavá aktivita), najmä taká komunitná, si vyžaduje pravidlá. Administrátori, viem ich pochopiť, Niwat rozhodne nie je malý projekt, začínal v malom, kde stačili dvaja, traja administrátori na všetko a ako sa Niwat rozrastal, bolo treba aj poriešiť pravidlá. Pretože menej ľudí sa dá ustriehnúť, ale viac to nie je len také jednoduché. Niwat je vo svojom vnútri krehká komunita a Administrátori si vyčleňujú bezpečné hranice. Okey, vyjadriť svoj názor, áno, ale vnucovať ho to nie je na mieste. Každý si rád vyjadrí svoj názor ale musí byť v medziach a ozaj sa handrkovať vo svojej podstate pre banality je nemiestne.
Spomenieme si na jeden príklad z mojej minulosti, aj ja som porušovala isté pravidlá, ale dostala som informácie kde robím chybu a snažila som sa ju napraviť, nehádala som sa s Tosarom (Vitani) o tom, kto má pravdu a kto nie, ako neskúsený nováčik, som poslúchla múdrejších a nesnažila som sa to popierať.
Čo som stalkovala diskusiu, mi prišlo že niekto má problém s autoritou a na Niwate bol len pár dní, áno pochybiť môže každý, ale netreba to popierať. Niwat je dobrý v tom, že ťa nie len upozornia na chybu, ale aj vysvetlia čo s tým máš robiť. Zoberme si armádu (áno šialené prirovnanie), ale odvráva desiatnik kapitánovi? Nie. Prečo? Lebo nevidí, čo je za tým a administrátor vidí, čo je za tými pravidlami, ktoré ustanovil. Administrátor si zaslúži rešpekt a nie len zaslúži, hráči to musia pochopiť. Administrátor má celú hromadu činností čo musí urobiť a nie je múdre im v ich robote hádzať polená pod nohy, samosebou administrátor nesmie svoje postavenie zneužívať pre osobné zámery. Zrejme sa už len opakujem a dochádzajú mi slová, tak radšej už skončím (nateraz).
                                                                                                                         Yllin A.E.T.
Traure
Traure
Počet příspěvků : 1816
Datum registrace : 18. 02. 18

Profil postavy
Hlavní postava: Traure
Postavení ve smečce: Omega

Pojďme společně učinit Niwat lepším. Empty Re: Pojďme společně učinit Niwat lepším.

Sat Aug 18, 2018 4:42 pm
Taky mě napadlo, teď jak jsme u těch adminů. Napadlo mě, když se volí alfy, proč by se nemohli volit admini? Hlavní admini by se volili s těch vedlejších a vedlejší by se volili z aktivních hráču. Mhlo by se volit třeba každý půlrok a vybrali by se nejvíce volení admini. Kdyby hlavní admin svoje místo neobhájil degradoval by na vedlejšího a nahradily by ho, ja nevim tak dva, tři, co měly nejvíc hlasů. Přijde mi to jako dobrý způsob jak by mohli hráči zjistit kdo ve vedení nejvíc vyhovuje. A tým by se pak zbavil i všech konspirací ohledně protekce atd... Byl by daný počet vedlejších a hlavních adminů, a ty co by se nevešli do toho počtu a tak neobhájili svoje postavení, by degradovaly o jedno dolů.
Je to jen koncept, ale je to něco na zvážení.

Administrátoři nejsou vybíráni pouze na základě aktivity. Záleží i na mnoha jiných faktorech, např. důvěryhodnosti. Vždy pečlivě zvažujeme, kdo se na tu práci hodí, a jen tak někoho do AT nepouštíme.
K hlavním administrátorům - třeba to vypadá jako protekce, ale nezískali jsme tento post jen tak pro nic za nic. Každý z nás se prokázal tak spolehlivým, aby mohl spravovat ty nejdůležitější části hry a dohlížel na její funkčnost. Staráme se o to, aby fórum a stránky běželi správně, máme přístup k soukromým informacím hráčů (maily). Také podotýkám, že provozovat hru je i o financích a právě hlavní administrátoři (především Asuna) se o tuto věc starají. ~ Sinh
Comtessa Aqua
Comtessa Aqua
Počet příspěvků : 493
Datum registrace : 08. 05. 18

Profil postavy
Hlavní postava: Destiny Aqua
Postavení ve smečce: Nemá smečku

Pojďme společně učinit Niwat lepším. Empty Re: Pojďme společně učinit Niwat lepším.

Sat Aug 18, 2018 5:53 pm
Úprimne, napadla mi snáď iba jedna vec, ktorá sa mi až tak nepozdáva- vĺčatá. Nemám teraz na mysli fakt, že musia byť mimoniwatskí hráči alebo niečo podobné, dokonca ani ten týždňový limit, pretože je podľa mňa dostačujúci. Myslím situáciu, kedy sa majú narodiť dve alebo tri vĺčatá (teda jeden niwatský hráč a jeden alebo dvaja mimo Niwat) a nenájdu sa tí mimo Niwatu, alebo sa nezaregistrujú, alebo sa neschvália alebo skrátka nenapíšu. Viem minimálne o dvoch prípadoch, kedy sa to stalo a vĺčatá v obidvoch prípadoch zomreli. Je nutné aby vĺča v takom prípade zomrelo? Viem, že vĺčatá sú čiastočne aj kvôli tomu aby sem prišli noví hráči, ale je to trochu nefér- človek sa pár mesiacov teší a potom zrazu  zistí, že jeho vĺča zomrie len kvôli chybe hráča druhého vĺčaťa, respektíve rodičov. Viem, že raz to bolo kompenzované postavou, ale aj tak... ten vymyslený charakter už nevráti nič.


Tohle je něco, s čím jsem sama nikdy tak úplně nesouhlasila. Pokusím se to ještě jednou nadhodit v AT, když vím že nejsem jediná, komu to takto nevyhovuje. ~ Sinh

Tu však ide o zodpovednosť hráča ako sa k "rodičovstvu" postaví. Keď chce vĺčatá berie na bremeno všetko čo sa týka nových hráčov. Teda keď nestíhajú, popohnať, prípadne už zháňať dopredu aby si našli naozaj hráča, čo bude tomu "byť vĺčaťom" zodpovedný. Môžu si vždy skúsiť nájsť aj niekoho do zálohy, čo by mohol prebrať danú postavu, ak by ten nový hráč pôvodný nenapísal.  To je ten risk.- Naiome

Tak by měl být potrestaný ten, kdo hraje za rodiče. To už jsem ostatně několikrát navrhovala. ~ Sinh

Potrestat rodiče? A to jak? ~ Tamara

Ani mě se toto pravidlo nikdy nelíbilo. A potrestat rodiče? A to jako za co? Za to, že je podrazil někdo jiný? To mi přijde hloupé. Stejně, jako trestat hráče vlčete niwatu za podraz mimoniwatského vlčete. Chápu snahu oživit Niwat novými hráči, ale za celou tu dobu, co toto pravidlo vzniklo, vidím, že to nenese žádné speciální plody. Jen práci navíc. Protože se zapíše vlče a ten člověk za něj napíše 10 příspěvků (včetně kecačky) a pak prostě zmizí. ~ Rossiel H.
Cäelle
Cäelle
Počet příspěvků : 2245
Datum registrace : 25. 12. 16

Profil postavy
Hlavní postava: Cäelle
Postavení ve smečce: Nemá smečku

Pojďme společně učinit Niwat lepším. Empty Re: Pojďme společně učinit Niwat lepším.

Sat Aug 18, 2018 9:41 pm
Sice jsem se k tomu už vyjadřovala v chatu, ale jsem z toho všeho dost frustrovaná, takže bych se z toho ráda vypsala a utřídila si tak vlastní myšlenky. V prvé řadě jsem ráda, že se tohle forum vůbec založilo, beru to jako první krok.

Poslední dobou si všímám něčeho, co jsem tu předtím neregistrovala a to zvětšující se propasti mezi adminy a obyčejnými hráči. Z mé strany tedy určitě. Administrátorství je těžká a nevděčná práce a vždy jsem prohlašovala, že bych ji dělat nechtěla. Vždycky jsem za to většinu administrátorů obdivovala, ale netajila jsem se tím, že mám ráda tu skupinu, která dokáže občas přijít na chat pokecat, občas si zahrají a plní si včas své povinnosti. Měla jsem k nim i větší respekt, jak k té druhé "herně pasivní" skupině. Nic ve zlém, ale z administrátora, který se tu objeví jen, když je nějaký problém a pak o něm několik měsíců neslyším, mám menší respekt. Jsem si jistá, že si své povinnosti plní, ale prostě to není ten osobní kontakt. Asi je to můj osobní problém, ale cítím to tak.  Je mi jasné, že si tímhle postem dost uškodím, ale když už mám být upřímná, tak budu upřímná se vším všudy.
Taky mám dost velký problém s argumentem, který se tu poslední dobou často využívá: "Proč? Protože já jsem admin  v uvozovkách)".  Když mi něco vysvětlíte dopodrobna, abych měla možnost pochopit, proč jste tak jednali a nebudete se bránit kompromisu, nedělá mi problém ustoupit a případně i uznat  chybu a omluvit se.

Nyní je ještě jednou vyjádřím ke konkrétním situacím:

1. Informace: OK, Tamara už není hlavní admin a místo ní je to Naiome, došlo k nějakým změnám VKPN aj. Nemám problém. Ale s čím mám problém, je že se tyto novinky dozvídáme pozdě nebo tím stylem, že " To pravidlo se změnilo, jenom ještě není ve VKPN (příklad)". Chci o změnách pravidel vědět dopředu, ráda bych nějaký informační přehled. Nejde udělat článek s novinkami, který se někam připne a bude se postupně aktualizovat? Mně by to velmi pomohlo.

S tímto jsem měla problém i já, a tak už jsem ho vyřešila, protože sama jsem administrátorem. Na konci každého měsíce budu sepisovat Aktuality, stejně jako jsem to udělala i teď v červenci, protože to, že nejsem hl. admin, jsem nevěděla ani já... ^^"
Případně, pokud padne rozhodnutí o něčem důležitém, administrátor o tom informuje hráče na stránkách ihned. Třeba jako dnes Sinha.

2. Vlčata odjinud: Zde navazuju na Destiny. Prakticky, když se ti na to cizí hráč dva dny před porodem vykašle, tak jsou všichni v háji. Tohle pravidlo by rozhodně potřebovalo nějakou úpravu, bohužel přesně nevím jakou. Ale potrestat rodiče se mi zrovna dvakrát nelíbí, pokud se na to potenciální hráč vykašlal, tak za to nemůže nikdo jiný než on. Navíc jak?

Pokud vím, funguje to tak, že pokud hráč sepíše registraci, ale jenom se nenarodí, ostatní vlčata to nijak neovlivní... Ale jo, asi by to chtělo nějakou úpravu. V AT to probereme.

3. Ústupky: Když se sejde více hráčů, kterým nevyhovuje nějaké pravidlo, nejde zkusit projednat nějaký kompromis, místo toho aby se najednou A-team nahrnul do Kecačky a byl naštvaný? Vždyť Niwat je pro hráče a když mnoho hráčů není s něčím spokojeno, tak by se to mělo v klidu prodiskutovat.

4. Elita Dina a Richu (a vlastně všech ostatních): Štve mě, že Dino a částečně i Richu měli něco potvrzeno, že se stanou elitními a nakonec z toho sešlo. Myslím, že by A-team neměl tak důležité rozhodnutí vyřknout dokud nejsou všichni na stejné vlně a pokud dojde ke změně, v klidu to vysvětlit popř. se omluvit za komplikace. Ale abych nebyla jen negativní, oceňuju, že to tentokrát někdo smysluplně vysvětlil. Navíc se mi dost líbí možnost získání amuletu, protože nevím jak vy, ale já bych se svými postavami šla do elity jen kvůli nesmrtelnosti, nepotřebuju žádné tlapičky nebo magii navíc ani prestiž.. Jen mám ráda svou postavu a nechci, aby zemřela. Nic víc, nic míň. Myslím, že dlouholetí hráči by tento amulet mohli získat za věrnost či za určitou sumu v obchodě (byla bych ochotná si ho koupit i za velmi velkou částku).

Potvrzené to měl pouze Dino, Richu by nešla k Elitním tak i tak. Každopádně, aby se to neopakovalo znovu, k této věci se už budou vyjadřovat pouze Elitní, nikoliv administrátoři. A ano, amulet bude pro stálé a aktivní hráče.

5. Vedení Zeiss a porušování pravidel v SH: Pravidla by se měla dodržovat, s tím souhlasím. Ale i když vím, že bratříčkování Zeiss a Elloris je zakázáno,, tím že se hned na všechno přijde, příběh přichází o mnoho zajímavých situací (tajné schůzky, mučení za účelem přiznání, donašeči aj.), o tom, že na mě pak Nai s Velem působí jako Mary Sue nemluvě. To vy dva opravdu nemůžete aspoň v několika procentech případů ustoupit a dovolit, aby tyto situace vznikly? Přeci jen na SH je více prostoru než na příběhu. Neříkám, že by se na to nepřišlo a viníci by se nepotrestali. Třeba se mi dost líbil pár Yungul x Jack, který ani pořádně nevznikl, i když měl velmi zajímavý potenciál a byl to jeden z mála párů, co mě vážně bavil... To není možnost se domluvit dopředu a udělat výjimka jako u některých 18+?

Toto sa už hádam vyriešilo, budeme to v určitej miere dovoľovať na príbehu aj keď sa na to neskôr príde a tak či tak postavy trest neminie (stále to je porušenie zákonov) V SH to bude tak ako doteraz, ako to už spomínal nejeden admin, máme to v práve a využívať to budeme. Ústupok sme však spravili. - Naiome

Toť zatím vše, pokud ještě na něco přijdu, tak to dopíšu.
Eito
Eito
Počet příspěvků : 977
Datum registrace : 12. 07. 17

Profil postavy
Hlavní postava: Eito
Postavení ve smečce: Omega

Pojďme společně učinit Niwat lepším. Empty Re: Pojďme společně učinit Niwat lepším.

Sat Aug 18, 2018 11:05 pm
Fajn, jdu odhodit masku a ukáži svůj názor v plné parádě!
Je mi docela líto, že to všechno drama, které se tu v posledních dnech událo, bylo způsobené částečně mnou, neboť ten první krok mám na svědomí já. Ano, ten prvotní příspěvek se týkal buďto Naiome či Zeiss, teď si nevzpomínám, a následně má ofenzivita, dá-li se to tak nazývat, vyústila do několika dalších debat. Na jednu stranu je to možná dobře, avšak má velká část se kvůli tomu cítí zle, možná až trapně, neboť Niwat byl doposud relativně poklidným místem a útočištěm jistě mnohých z nás. Ovšem zároveň jsme žili s tím, že se nám nezamlouvá mnoho věcí, ale děsili jsme se toho, jak by reagovali ostatní, především ti výše postavení, kdybychom o něco byť jen slovem zavadili.
Názory, které byly napsány mojí osobou na kecačce, bych sama považovala za čistě subjektivní až impulzivní. Nerozmýšlela jsem se déle nad tím, co píši, tudíž když se na to dívám zpětně, skutečně cítím potřebu se omluvit za některé své poznámky, neboť možná ani nebyly taky úplně smysluplné.
Ovšem... jakožto osoba, která bude na Niwatu za měsíc již čtyři roky, tudíž nejsem žádný nováček a za těch pár let už jsem si tu také něco zažila, jsem se rozhodla napsat, doufám, že snad poslední, vyjádření k tomuhle všemu. Pokusím se vše vnímat co nejvíce objektivně, ostatně pro jakožto pasivního niwatského administrátora by pro mě nemělo být snad tak složité hledět na problémy a potíže z více úhlů pohledu. 
Rozhodně jsme my, obyčejní hráči, především tedy potom Traure, vyjádřili svůj nesouhlas k určitým věcem poněkud vulgárně a některé věci mohly být rozhodně podány slušnějším způsobem. Vše mohlo být jistě podáno slušněji, žel stalo se to, co se stalo. 
Hráči jako takoví by k administrátorům rozhodně měli mít nějaký respekt, ovšem... Respekt je něco, co si člověk musí zasloužit, nefunguje to tím způsobem, že přijde i s nějakým postem. Rozumím, admini se starají o chod hry, sama jsem jednu chvíli na tomto místě byla, jedná se víceméně o dobrovolnou činnost, avšak není to tak úplně důvod k respektu. Prosím, nepochopte mne nyní špatně, jen nevím, jak to správně zformulovat. Prostě a jednoduše, je tomu tak, že nemůžete někomu jen tak přikázat, aby vás respektoval, ten respekt si musíte sami vybudovat, obvykle tedy svým chováním, případně činy. Já, co se administrátorů týče, respektuji především Tamaru a Jessie. Tamaru pro její objektivitu a způsob, kterým se vyjadřuje, Jessie protože jsem ji nikdy neviděla chovat se jakkoli povýšeně, připadá mi až, jako by snad byla i jedním z nás "obyčejných hráčů". Nezdůrazňuje, že je někdo víc, což se mi na ní velice líbí. Co mě naopak ale odrazuje je chování ála "jsem administrátor, tak si na mě neotvírej pusu" - dobře, já chápu, že administrátor je správce, stará se o to, aby věci fungovaly, jak by měly, ale... podobná prohlášení obvykle člověka naopak ještě odradí od toho, aby pro dotyčného admina vůbec alespoň špetku respektu našel.
Rozhodně by se už měla aktualizovat VKNP, slibuje se to již dlouho a je opravdu potřeba některá pravidla přidat či naopak jiná kompletně přepsat. Vím, je složité pravidla zapsat správně, avšak nemyslím si, že je takový problém si třeba na jeden dva večery sednout k počítači a toto udělat. Zase na jednu stranu chápu, že i admini jsou pouze lidmi a chtějí si užívat volna, které se začíná pomalu chýlit ke konci. Je spousta nezapsaných pravidel, na které se zpočátku ani nepomyslelo, ale jakmile se nějaké z těchto nepsaných pravidel poruší, jsou nespokojené obě strany - jak nicnetušící hráči, tak administrátoři, kteří hráčům horko těžko vysvětlují, proč se takto prostě nemohou zachovat. 
Pravidla i administrátoři by se měli respektovat, ale v určitých mezích. Rozhodně se mi nelíbí, když administrátoři se respektu, byť nepřímo, doprošují, ačkoli chápu, že jim je nepříjemné, že se proti nim někdo 'vzbouří'. Však o tom jsem se rozepsala více výše.
Bylo by fajn, kdyby se někteří admini pokusili více dívat na věci i z pohledu prostých hráčů, kteří si občas vůči nim mohou připadat částečně až bezmocně - nejedná se o můj případ, jak jsme mohli vidět, nedělá mi až takový problém otevřít pusu a konečně promluvit, ale jsou tu tací, kteří mají obavy z toho, co by se jim mohlo stát, kdyby s něčím nesouhlasili.
Dobrá, nyní vzniklo toto téma, což je fajn, ale... nemyslím si, že je zcela ideální, že na konci článku, proč toto téma vzniklo, je psáno o dvou černých skvrnách, které byly uděleny Trauremu. Minimálně na mne to působí trochu stylem "můžete se vyjádřit, ale dávejte si pozor na jazyk, tady vidíte, jak můžete dopadnout, když užijete špatných slov či se nám skutečně nezalíbí nějaké z vašich tvrzení". Ale možná to tak ostatním nepřipadá, nevím.
Co se mi také nelíbí je systém hráčů a vlčat. Rozumím - noví hráči jsou potřeba, avšak, jak všichni dobře víme, shánějí se složitým způsobem. Ti, kteří hrají jiné RPG hry, obvykle Niwat znají, avšak nechtějí se připojit - protože vidí, jak to tu někdy chodí. A ti, co s RPG hrami nemají zkušenosti, napíší jeden dva příspěvky, pokud vůbec, a tím to hasne, nikdy znovu se tu už neobjeví. Navrhla bych tedy v tomto ohledu trochu polevit a za nutnost považovat třeba dva hráče, kteří by na Niwat přišli jakožto noví hráči, protože o nováčky je skutečně nouze. Už teď se děsím toho, jak s Jessie budu hledat hráče, jejichž postavy budou potomky Riteho a Jessie. Chápu, bez nové krve by mohla hra i upadnout, neposunout se dále, ale podle mě tento způsob nabírání nováčků prostě nemá cenu, postrádá nějaký větší smysl. Třebas to tak není, ale... já to vidím takto.
Líbí se mi návrh Orange pojednávající o volbách administrátorů. Samozřejmě, hráči, které by bylo možné volit, by museli splňovat určitá kritéria (aktivita, jak dlouho již Niwat hrají, atp). Dle mého by ale tímto způsobem mohl časem vzniknout "ideální" administrátorský tým, protože by se vyzkoušelo, co je vlastně nejvíce vyhovující. Zároveň ale chápu, pokud se to někomu ze současných adminů nezamlouvá, případnými volbami by riskovali své postavení, ovšem... třebas by se poté ukázalo, kdo je ve skutečnosti jak dobrý. A doufám, že toto nevyznělo moc drze a sarkasticky.
Co mi nepřipadá vhodné je posuzovat hráče, který je tu, dejme tomu, pět let, s hráčem, který hraje teprve měsíc. A to v ohledu hádek, debat, argumentů. Má-li nováček pádné a smysluplné argumenty, rozhodně by se nemělo dbát na to, kdo hraje déle a kdo naopak kratší dobu. Ale to možná odbočuju.
Víte, zažila jsem tu mnoho adminů, sama si tu povinnost vyzkoušela, ale myslím si, že doposud se tu nedělaly tak velké rozdíly mezi adminy a hráči, jako nyní. A je mi to líto. Samozřejmě, hru dělají hrou i samotní hráči, nejen vedení, ale ono to vedení má, jak si jistě všichni uvědomujeme, velkou váhu. A mrzí mě to říkat, ale... administrátoři byli pomlouváni snad vždycky, stejně jako admini pomlouvali snad odjakživa hráče, ovšem jakmile nyní přijde na nějakou soukromou konverzaci mezi dvěma hráči, případně se spolu baví menší skupina, téměř vždy se hovor nakonec stočí k tomu, jak jsou téměř všichni nespokojení s administrátorským týmem a pokaždé jsou jmenováni stejní lidé, které zmiňovat nebudu - troufám si říci, že i samotní administrátoři si uvědomují, na koho narážím.
Nejsem si vůbec jistá, zda si toto vůbec někdo přečte, ale pokud ano, budu jen ráda, a o to více si budu vážit toho, pokud se někdo nad mými slovy pozastaví. 
Možná se mýlím, přec jen jsem skutečně pouhým mládětem, nemám tolik zkušeností, ale... třeba alespoň v jednom bodě jsem pronesla nějaký pravdivý výrok.
Jen bych se chtěla případně omluvit, jak chaoticky je to celé napsané a že jsem přeskakovala od jedné k myšlenky ke druhé, měla jsem toho na srdci poměrně hodně a stejnak jsem si jistá, že jsem na něco zapomněla. Určitě jsem se i opakovala, možná i trochu protiřečila.
Takže asi tak, nu.
     S 'láskou'
     Odjakživa trochu problémová hráčka IceMoon aka Eito

PS: Vy, co si vzpomínáte, jak jsme s Traure řešily kradený vzhled Naiome, což Nai společně s Vel zapíraly... Našla jsem mezi starými zprávami administrátorského chatu na messengeru screenshot, který by se dal považovat za důkaz toho, že jsme s Liou měly pravdu. Jsem schopna jej i poskytnout, bude-li to třeba.
Eito, toto už je pred dvoma rokmi vyriešená vec. A okrem toho, nikto nič nezapieral napísali sme to, čo bola pravda. Preto je toto už uzatvorené. - Naiome
Sponsored content

Pojďme společně učinit Niwat lepším. Empty Re: Pojďme společně učinit Niwat lepším.

Návrat nahoru
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru